گیلان، بهشت ایران زمین
انتشار:  5 ماه قبل

گیلان، بهشت ایران زمین

دوست عزیز! تبریک! تبریک به این انتخاب بجا و شایسته برای سفر! (البته خودمانیم اولین گزینه ای که به ذهن هر کس برای مسافرت میرسد شمال است!) شما از قیافه تان معلوم است برای لذت بردن از طبیعت زیبای گیلان آمده اید! استان گیلان سرسبزترین استان ایران است و جاذبه های طبیعی و گردشگری خیلی زیادی را در خودش جا کرده، به طوری که از پربازدید ترین استان های ایران نام گرفته است. اگر اهل کمپ یا چادر زدن هستید، این استان با طبیعت بسیار زیبایش برایتان بهترین جاست! در غیر این صورت هم هتل ها، اقامتگاه ها، کلبه ها، ویلاها، و هر نوع دیگر از مکان های اقامت (!) به وفور در این استان یافت میشود.

گیلان
گیلان

آنقدر جا برای بازدید در گیلان وجود دارد که زبان قاصر است! از قلعه ی عظیم کوهستانی «قلعه رودخان» در فضای جنگلی بسیار زیبایش و روستای پلکانی تاریخی ماسوله با بافت بسیار خاص و فرهنگ غنی اش در شهرستان فومن، تا ییلاقات سرسبز ماسال بر فراز ابرها، پارک جنگلی و ساحل گیسوم با جاده ی زیبایی که توسط درختان بلند احاطه شده، شیطان کوه لاهیجان که ترکیبی زیبا از دریاچه، جنگل و آبشار است، تالاب انزلی، گردنه ی حیران، آبشار ویسادار، پارک جنگلی سراوان، دریاچه سقالکسار و غیره و غیره و غیره!

گیلان
گیلان

تا حالا فقط از طبیعت گیلان گفتیم، ولی اگر به شهر رشت بیایید، زیبایی های دیگر گیلان را می یابید! رشت از زیباترین شهر های ایران است و همانطور که بر همگان واضح و مبرهن است، میدان شهرداری رشت، اصلی ترین مکان این شهر محسوب می شود! شهر رشت مخصوص پیاده رویست! کمی ماشین های خود را پارک کنید و در بین مردم صمیمی و شاد رشت و کبوترهایی که دورتان پرواز می کنند قدم بزنید، به بازار رنگارنگ رشت بروید، و جاری بودن روح زندگی در جای جای این شهر زیبا را حس کنید! چای آلبالو فراموش نشود!

گیلان
گیلان

یکی از مهم ترین ویژگی های گیلان، خوراک است! وقتی به گیلان می آیید خود را آماده ی خوردن متنوع ترین غذاها کنید! شهر رشت با ۱۷۰ نوع غذای محلی، در سازمان یونسکو به عنوان «شهر خلاق غذا» ثبت جهانی شده است! در اینجا هیچ جا را نمی توانید پیدا کنید که بساط خورد و خوراک به راه نباشد! انواع زیتون، لواشک (!)، کلوچه ی فومن، چای لاهیجان و صنایع دستی در جای جایِ گیلان می توانند از بهترین سوغات های این استان باشند.

گیلان
گیلان

بهترین جا برای زیارت در این استان، بقعه ی آقا سید جلال الدین اشرف، برادر تنی امام رضا (ع) در شهر آستانه ی اشرفیه است که اگر آنجا رفتید ما را هم حتما دعا کنید و به یاد ما هم باشید.

از گیلان لذت ببرید!

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این پست شرکت کنید