کیش، عروس جزایر مرجانی
انتشار:  5 ماه قبل

کیش، عروس جزایر مرجانی

به عروس جزایر مرجانی دنیا، خوش آمدید!

جزیره‌ی زیبای کیش، مرواردید خلیج فارس لقب‌گرفته است. از توابع شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان. این جزیره‌ی بیضی شکل، در ۱۲کیلومتری شیب‌کوه قرار دارد. جذابیت آن آن‌قدر زیاد است که به‌طور متوسط، سالیانه بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر به این جزیره سفر می‌کنند. اولین پیشنهاد ما، سواحل مرجانی یا همان سواحل فام است.

سواحل کیش
سواحل کیش

خاک مرجانی در زیر نور آفتاب، رنگ نقره‌فام و درخشنده به‌خود می‌گیرد. همین ویژگی بعلاوه وجود مرجان‌های پرشمار، باعث‌شده که آب دریا هم در این منطقه شفاف و روشن باشد و حتی کف دریا را بتوان به آسانی دید. پس تورهای دریاگردی و البته بازدید از جزیره‌ی هندورابی را هم از دست‌ ندهید. یکی از دیدنی‌های کیش، کشتی یونانی است که در سال ۱۳۴۵ در سواحل غربی جزیره‌ی کیش، به گل نشست. این کشتی جلوه‌ی خاص و زیبایی به غروب‌های جزیره داده‌است و باید حداقل یک غروب را بر روی این کشتی بگذرانید.

کشتی یونانی کیش

کشتی‌های تفریحی و زیردریایی‌های دیگری نیز وجود دارند، که علاوه بر زیبایی دریا، همراهی سایر گردشگران اوقات خوش و شادی را برایتان فراهم می‌کند.

کیش جزیره‌ای کم باران است و آب‌ و هوای گرم، شرجی و رطوبت بسیار دارد. به‌همین دلیل حدفاصل بین جاذبه‌های گردشگری را با ماشین بروید! باغ پرندگان کیش نیز زبان‌زد است. در این مجموعه، سیرک و شو‌های جذاب دیگری، از جمله نمایش دلفین‌های جهانی جزیره، اجرا می‌شوند که تجربه‌ی جدیدی خواهدبود، خصوصا اگر کودک به‌همراه دارید!

ساحل کیش
ساحل کیش

شهر باستانی حریره، پارک ساحلی میرمهنا، اسکله تفریحی و شهر زیرزمینی کاریز نیز از دیگر زیبایی‌های داخل جزیره هستند. به میرمهنا که رفتید، حتما باید یک‌بار رستوران سنتی آن را تجربه کنید! رستوران‌های پرتعداد همراه با موسیقی و بنای منحصربه‌فرد و اگر هم اهل خرید هستید، مراکز خرید پرتعداد و چندین طبقه منتظر شما هستند!

از کیش می‌توانید قهوه، ادویه‌جات، صنایع دستی و کالاهای لوکس را به‌یادگار آورید!

پارک دلفین کیش
پارک دلفین کیش
بافت قدیمی کیش
بافت قدیمی کیش

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این پست شرکت کنید