کرمان، پهناور ترین استان ایران
انتشار:  5 ماه قبل

کرمان، پهناور ترین استان ایران

دوست عزیز، خیلی خوشحالم که تو رو توی این استان می‌بینم. مطمئناً می‌دونی که پا توی پهناورترین استان کشور عزیزمون ایران گذاشتی؛ همینطور می‌تونم این نوید رو هم بهت بدم که این استان همونقدری که پهناور هست همونقدر هم جاذبه طبیعی و تاریخی داره. بذا حالا که اینقدر خوش شانس بودی که عید امسال رو اینجا باشی یه خرده بیشتر راجع به این استان باهات صحبت کنم:

کرمان
کرمان

استان کرمان حدود ۷۰۰۰ جاذبه تاریخی داره که ۷۰۰تا از اون‌ها در فهرست آثار ملی ثبت شده؛ این جاذبه‌ها به قدری زیاد هست که شهر کرمان رو تبدیل به یکی از ۵ شهر تاریخی کشورمون کرده. مجموعه گنجعلی خان که از عهد صفوی به یادگار مونده و داخل خودش چند بنای تاریخی رو گنجونده، حمام وکیل که از معماری دوران زندیه و قاجاریه تأثیر گرفته و قطعاً به قدری مشهور هست که تا حالا حداقل یک بار اسمش رو شنیده باشی، گنبد جبلیه که تنها بنای سنگی موجود در کرمانه، ارگ بم که با اینکه زلزله سال ۱۳۸۲ بخش زیادی از اون رو تخریب کرده ولی با این حال همچنان ارزش دیدن رو داره و کلی بنای تاریخی دیگه که به شدت توصیه می‌کنم یه سری بهشون بزنی.

کرمان
کرمان

جدا از همه این حرف ها چیزی که خیلی مهمه اینه که این استان مردم خیلی باصفایی داره. شک نکن از گذروندن وقتتون توی این استان لذت می‌بری و لحظات تاریخی‌ای رو ثبت می‌کنی؛ توی اون لحظات به یاد ما هم باش

کرمان
کرمان

 

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این پست شرکت کنید