اصفهان، نصف جهان !!!
انتشار:  5 ماه قبل

اصفهان، نصف جهان !!!

دوست عزیز، به شهر اصفهان خوش اومدی!

بهت تبریک میگم که این شهر رو برای سفرت انتخاب کردی! واقعا انتخاب هوشمندانه‌ای بود. یه خرده راجع به اصفهان واست میگم تا دلیل حرفم رو خوب متوجه بشی.

فقط یه میدون نقش جهان و بناهای باصفای کنارش و صنایع دستی فوق العاده‌ای که توی حجره‌های کنار میدون عرضه میشه کافیه تا هر کسی برای حداقل یه بار هم که شده بیاد و شهر اصفهان رو ببینه؛ ولی بذار بیشتر از اصفهان برات بگم…

اصفهان
اصفهان

شهر اصفهان اینقدر بنای تاریخی توی خودش گنجونده که شهرت جهانی پیدا کرده؛ عالی‌قاپو، مسجد شیخ لطف‌الله، چهل‌ستون، سی‌و‌سه‌پل و کلی جای دیدنی دیگه که هر کدوم پتانسیل این رو داره که چندین روز از سفرت رو پر از خاطره‌های به‌یاد موندنی و لذت‌بخش کنه.

اصفهان
اصفهان

توی شهر اصفهان می‌تونی معماری اصیل و کهن ایرانی رو ببینی و با دیدن سازه‌های بی‌نظیری که با امکانات محدود اون زمان ساخته

شده، یه حس فوق‌العاده رو به خودت هدیه بدی. بازارهای قدیمی‌ای که توی این شهر وجود داره هم می‌تونه کلی خاطره قدیمی رو براتون زنده کنه…

اصفهان
اصفهان

شهر اصفهان با اینکه شهر بزرگیه ولی هنوز سنت‌های قدیمیش رو حفظ کرده و صمیمیت زیادی بین مردم این شهر وجود داره. خیلی از مردم این شهر هنوز مثل قدیما زندگی می‌کنن و آداب و رسومشون رو کنار نذاشتن.

در آخر یه نکته خیلی مهم رو میخوام بگم؛ با اینکه آبی در کار نیست ولی به شدت توصیه می‌کنم آخر شب‌های پل خواجو رو از دست ندی… وقتی رفتی اونجا و غافلگیر شدی به یاد ما هم باش.

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این پست شرکت کنید